Moře působí blahodárně. Dopřejte si ho!

Trpíte každý rok zjara masivním nástupem alergie? Pylová zrnka si nevybírají, vlétnou prakticky kamkoliv, a pokud bydlíte na venkově, kde je plno rozkvetlých luk a do lesa není daleko, skoro ani není úniku. Možností, jak svou alergii dostat pod kontrolu, je však poměrně dost.

Prachový filtr v pokoji nebo třeba v autě, léky, ale i dovolená u moře, kde se Vám bude dýchat podstatně lépe a tím pádem si i patřičně odpočinete. Půjčka na dovolenou proto nemusí vždy znamenat zbytečnou investici, protože tohle jsou peníze vložené do zdraví. A to máme každý jen jedno.

Moře pomůže imunitě

Pobyt u moře totiž v drtivé většině případů zlepší příznaky alergie, a to klidně i na delší časové období. Odborníci doporučují zhruba dvou až třítýdenní pobyt u moře, který výrazně zlepší třeba takový atopický ekzém až na dobu jednoho roku, a to u drtivé většiny pacientů a pacientek. Obecně však platí, čím déle – tím také lépe. Mořský vzduch i mořská voda, obojí alergikům významně prospívá.

Sluneční záření přece také zlepší náladu. A právě něco takového alergici potřebují, protože o zhoršení nebo zlepšení stavu jejich nemoci rozhoduje samozřejmě i psychický stav. Pro děti s alergiemi jsou často zájezdy k moři dotované ze zdravotního pojištění, ale dospělí si už musí na podobnou dovolenou připlácet. Samozřejmě, pokud nemáte doma balík tisícovek, je tu ještě možnost sjednání úvěru. Ten se dá celkem snadno splácet, pokud si vše patřičně rozmyslíte a dohodnete se na sumě adekvátní Vašim celkovým možnostem.
Například ekzémy se budou nejlépe léčit u Mrtvého moře. Tamní bahno a soli jsou na atopický ekzém opravdovým balzámem, záleží už jen na termínu. Odborníci nejčastěji doporučují v těchto případech vyrazit za sluncem takzvaně mimo hlavní sezónu. Je to samozřejmě i kvůli intenzivnímu slunci, která moc nesvědčí citlivé pokožce alergiků.
 

Číst 3451 krát